Takto docílíš perfektního outfitu na sport
Fitness oblečení pro ženy: Materiál pro vrcholové výkony
Kdyby v osmdesátých letech existoval instagram, byla by americká herečka Jane Fondová jedna z top influencerek. Svými videi s aerobikem udávala před 30 lety nejen sportovní, ale i módní trendy v oblasti fitness oblečení pro ženy. Ovšem doby bodýček, lesklých legín, podkolenek a čelenek jsou dávno pryč. Kdo chce dneska na běžícím pásu a při joggingu vypadat dobře, vsadí na výrazné barvy, módní střihy, dobré sportovní spodní prádlo – a na inteligentní materiály.
U fitness oblečení jsou povoleny pestré barvy.

Růžová, tyrkysová, žlutá: To, co se pro každodenní nošení jeví jako moc výrazné, vypadá při sportu perfektně. V kombinaci s tlumenou barvou se pestré fitness oblečení velmi intenzivně rozzáří. Nápadnými potisky na sebe sportovkyně upoutají pozornost. Obzvláště stylové je, pokud se barvy v outfitu opakují.

Fitness oblečení – tyto střihy jsou trendy:

U oblečení je důležité správné kombinování a také správné střihy: Dlouhé kalhoty by měly být úzké, především z důvodu funkčnosti – pokud přiléhají k tělu jako druhá kůže, neomezují nás při sportu v pohybu. Moderní jsou i krátké šortky v retrostylu. Abyste zabránili vychladnutí svalů na hýždích a slabinách, měly by mít kraťasy dvě vrstvy: jednu trochu širší a pod ní těsně přiléhající kalhoty.

 

Sportovní topy z aktuální kolekce jsou široké a krátce střižené. Kapuce vypadá velmi ležérně. Stále moderní zůstávají horní díly s oky, tedy průhlednými vsadkami.

 

Materiály by měly být příjemné na nošení a prodyšné.

Pro ženy dnes není důležitý jen vzhled fitness oblečení, ale i materiály. Merino vlákna kombinované z funkčními vlákny se velmi příjemně nosí. Aby nás nic neškrábalo a netlačilo je nejlepší volbou bezešvé fitness oblečení. Kompresní zóny všité do kalhot zabraňují rychlému namožení stehenních a lýtkových svalů. Ponožky, které díky speciální tapingové struktuře působí stabilizačně, zabraňují křečím v nohách.

Zvláště v létě při vyšších teplotách a při cvičení ve fitness studiu by měly sportovkyně sáhnout po prodyšných látkách. Čistá bavlna a polyester se příliš lepí na kůži a téměř neumožňuje cirkulaci vzduchu. Dobré funkční tričko kombinuje vícero vláken jako je vlna, polyester, polypropylen, propouští ven vodní páry, může vstřebat určité množství potu a rychle opět uschne.

 

Kdo sportuje na podzim a v zimě venku, vsadí na textilie typu gore-tex, které jsou voděodolné, zároveň umožňují cirkulaci vzduchu a izolují teplo. Zabraňují tomu, aby svaly příliš vychladly, a tím předcházejí zranění jako je například natržení. Dobrou volbou jsou i moderní textilie, ve kterých se mohou tvořit malé vzduchové polštářky. Optimální jsou inteligentní materiály, které udržují tělesnou teplotu. Reflexní fitness oblečení zajistí lepší viditelnost při joggingu.

 

Sportovní spodní prádlo – Správná opora je důležitá

Nezáleží na tom, jaký sport děláme: Pevná fitness podprsenka je povinná pro každou sportovkyni. Poskytuje prsům potřebnou oporu a chrání před napětím v zádech. Optimální jsou ergonomická ramínka, která lze individuálně přizpůsobit tvaru těla a prsou. Pruh pod prsy má dobrou podpěrnou funkci. Sportovní spodní prádlo by mělo být, pokud možno, bezešvé, jinak se rýsuje na hýždích a může navíc tlačit.